Kremácie - Poskytovaná služba
Je všeobecne známe, že k chovu zvierat patria aj straty.
Jedným zo spôsobov ich likvidácie je zahrabanie do zeme, čím sa baktérie a rozkladajúce sa organizmy izolujú od vonkajšieho sveta a tak väčšina z nich zahynie. Ale zárodky niektorých baktérií v pôde nezahynú a preto tam nie je možné aspoň 20 rokov napr. pestovať rastliny. Druhým spôsobom likvidácie uhynutých zvierat sú veľké jamy pre zdochliny. Na základe účinného nariadenia EÚ tento spôsob mal byť do 31.12.2005 ukončený.
Ďalším riešením je závod na spracovanie zvieracích bielkovín, ktorý má svoje kladné aj záporné stránky. V prípade chovnej stanice hydiny alebo napr. králikov sa táto možnosť môže javiť ako dobré riešenie ale v prípade našich domácich miláčikov by asi nikto nechcel, aby naše zbožňované zvieratko skončilo takýmto spôsobom.
My by sme chceli pomôcť majiteľom zvierat práve pri riešení týchto problémov. Náš podnik disponuje povoleniami, ktoré sú schválené všetkými potrebnými kontrolnými orgánmi. Máme dve miesta podnikania (Kisvárda, Demecser).
Skôr, než si položíte otázku, či v odovzdanej urne je skutočne popol Vášho miláčika, chcel by som rozptýliť Vaše pochybnosti: hocikto, hocikde môže osobne sledovať celú procedúru. Urny vyrábajú keramici (manželský pár) z Piliscsév-u v čiernej a krémovej (vajcovej) farbe s 3 rôznymi vzorkami. Po uložení popola do Vami vybranej urny túto definitívne zalepíme. Potom majiteľ zvieraťa sa rozhodne, čo by chcel s urnou robiť. Niekto ju má doma v byte vo vitríne alebo na takom mieste, kde sa s ňou nestretáva každý deň. Niekto ju zakope do zeme. To, že ktorú možnosť si vyberiete, závisí od toho, komu akým spôsobom je ľahšie postupne zabudnúť na miláčika.
Môžete u nás kúpiť aj tzv. držiak pre urnu, ktorý sa podobá na malú debničku a je ozdobená vetvičkou ruže. Do tejto debničky môžete uložiť buď menšiu urnu alebo je vhodná aj na uloženie samotného popola. V takom prípade popol uložíme do nylonového vrecúška a debničku zaskrutkujeme.